Årets KAI-konferansen gikk av stabelen 13. – 15. september i Sandefjord, med Vestfoldarkivet som vertskap. Til sammen 117 deltakere hadde funnet veien til Sandefjord i anledning konferansen.
Det var mange interessante og lærerike foredrag i de ulike sesjonene. Blant temaene som ble tatt opp var både kommunereform og samarbeid og organisering i det kommunale arkivlandskapet, sentrale.
En av de mest «matnyttige» var kanskje Torleif Lind fra IKA Kongsberg, som holdt et interessant foredrag om arbeidet med nye Sandefjord kommune og IKAs bidrag i sammenslåingsprosessen. Her var det mange nyttige tips til andre IKAer som står foran tilsvarende kommunesammenslåinger.
(Foto: Ann Tove Manshaus, Vestfoldarkivet)
I tillegg ble det satt fokus på ulike prosjekter som pågår. Temaer som ble berørt var blant annet bevaring og tilgjengeliggjøring av arkiver, samt forskning og formidling på basis av arkiver som oppbevares i kommunale arkivinstitusjoner.
De fleste av presentasjonene er nå tilgjengelige på Vestfoldarkivets hjemmeside.
Diskusjon
Ingen kommentarer så langt.